Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Maksim Udałow

Udałow

Udałow, Maksim Lwowicz ur. 16 czerwca 1966 w Moskwie. Rosyjski muzyk, perkusista rosyjskiej grupy heavy metalowej Aria.

Maksim rozpoczął profesjonalną karierę w 1985 roku w zespole Cziornyj kofie (Чёрный кофе), gdzie został zaproszony do odbycia tournée po Kazachstanie. Podczas półrocznego tournée zapoznał się i zaprzyjaźnił z gitarzystą Siergiejem Mawrinem (Сергей Маврин). Po zakończeniu trasy wiosną 1986 roku zespół został rozwiązany. Mawrin i Udałow zostali członkami grupy Mietałakkord (Металлакорд), jednak potem postanowili występować w różnych zespołach.

Kiedy w 1986 roku po raz pierwszy rozpadła się Aria, Udałow i Mawrin zostali zaproszeni w miejsce odchodzących Mołczanowa i Bolszakowa. Maksim był w składzie niedługo, jednak w 1987 zdołał nagrać z zespołem album "Gieroj Asfalta" (Герой асфальта). Po 2 latach w wyniku konfliktu między grupą, a jej menedżerem Wiktorem Weksztejnem, Maksim odszedł z zespołu, a jago miejsce zajął Aleksandr Maniakin (Александр Манякин).Chociaż jakiś czas później Wiktor Weksztejn opuścił grupę, to Udałow do jej składu nie wrócił.

Pod koniec lat 80. Udałow grał w zespołach Zenica oka (Зеница ока) i Walkirija (Валькирия), po czym porzucił muzykę i zajął się pracą w studio Aleksandra Kuźmicziowa (Александра Кузьмичёва). Jako asystent inżyniera dźwięku pracował w latach 1990-1996 z krótką przerwą (Maksim mieszkał przez 2 lata w USA). Pod koniec lat 90. Udałow uczestniczył w kilku projektach grup rockowych jako perkusista i inżynier dźwięku. W 1998 roku udał się w tournée z Arią, związanym z wyjściem albumu "Gienierator zła" (Генератор зла) zastępując Maniakina, który złamał rękę. Po upływie 2 lat Udałow uczestniczył w jubileuszowym koncercie poświęconym 15-leciu istnienia grupy. W latach 2000-2002 Udałow pracował jako inżynier dźwięku w moskiewskim klubie Tropikana (Тропикана).

W 2002 roku po rozpadzie grupy i odejściu Maniakina z Walerijem Kipiełowem, zaproponowano Udałowowi powrót do zespołu na miejsce perkusisty.

wróć do historii