Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Russian Music Night: Aria

Oficjalny polski fanklub Arii "Chimera" i sklep Darkness gorąco zapraszają na imprezę Russian Music Night poświęconą najpopularniejszej rosyjskiej grupie metalowej - Aria. Utwory Arii zaprezentują zespoły Wicked Side i Mechanical Parasite. Gościnnie zagra zespół Leśne Licho. Po koncercie rockoteka - rosyjski metal w wykonaniu takich zespołów jak Master, Arkona, Siergiej Mawrin, Epidemia, Kipiełow, Cziornyj kofie, Alisa, Legion, Kruger i Margenta. Takiej muzyki nie usłyszycie na co dzień w warszawskich klubach. Uwaga - pierwsze 10 osób otrzyma gratis naszywki Arii! Wjazd 15 zł.
Imprezie patronuje Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury.
6 listopada, klub Metalcave, Jana Olbrachta 46, Warszawa. Otwarte od 19:30, start 20:30.

Zespół Wicked Side został utworzony w maju 2009. Styl grupy najlepiej można określić jako old-schoolowy heavy metal. Będąc pod wpływem takich zespołów jak Iron Maiden, Iced Earth, Blaze Bayley czy Metallica, ich twórczość jest połączeniem szybkich i ciężkich riffów, melodyjnych partii wokalnych, chwytliwych harmonii oraz wirtuozerskich solówek. Wśród utworów znajdują się zarówno proste i agresywne numery, jak i bardziej rozbudowane kompozycje.

Z miłości do muzyki i piękna rodzimego języka w połowie 2007 roku narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którzy przekładają na rockowe brzmienia folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

Mechanical Parasite powstało w Warszawie w salce prób na Fortach Bema, kierunkiem początkowym był thrash metal. Po kilku zmianach składu grupa się ustabilizowała w postaci: Jędrzej - wokal, Adam i Stanisław - gitary, Monika - bas i Jakub - perkusja. Po wielu miesiącach prób w mrocznych okolicach Fortów brzmienie zespołu wyewoluowało w kierunku progressive-thrash metal.

Plakat Russian Music Night: Aria