Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Siergiej Popow

Popow

Popow, Siergiej Siergiejewicz - ur. 20 września 1959 w Moskwie. Rosyjski muzyk, gitarzysta grup Master (Мастер) i Aria.

Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat. Grał w grupach Instytutu. W latach 1983-1986 grał w zespole wokalno-instrumentalnym Zdrawstwuj, piesnja! (ВИА Здравствуй, песня!) przy krasnodarskiej filharmonii. Uczył się równolegle w Carskiej Szkole Muzycznej w klasie gitarowej.

W 1987 roku został zaproszony jako drugi gitarzysta do grupy Master (Мастер). Razem z nią nagrał 2 albumy i objechał Belgię w 1989 roku. W tym samym roku zespół rozpadł się i Popow kontynuował współpracę z Masterem, jako muzyk sesyjny. Wrócił ponownie do składu w 1995 roku i nagrał album "Piesni miertwyh" (Песни мертвых), gdzie był nie tylko kompozytorem, ale i autorem tekstów kilku piosenek.

W 1997 roku Popow razem z zaproszonym do odbycia tournée po Francji Arturem Bierkutem i perkusistą Mastera Anatolem Szendierowem odchodzą z zespołu, jednak stworzony przez nich projekt ZOOOM nie rozwija się. W latach 1998-2002 Popow bierze udział w różnych projektach, interesuje się muzyką elektroniczną. W 2002 roku Popow zostaje członkiem Arii, z którą nagrywa 2 albumy i jest autorem kilku utworów.

wróć do historii