Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Kijów, Trasa z okazji 20-lecia zespolu, 14.10.2005

Koncert odbywał się w kijowskim Pałacu Sportu - jest to ogromna hala sportowa wynajmowana bardzo często do organizacji tego typu imprez.

Przred koncertem oczywiście tradycyjne przeszukiwanie wchodzących (tym razem nie wolno było wnosić nawet napojów bezalkoholowych - w hali był bufet). Pierwsze przeszukiwanie i sprawdzanie biletów - w odległości ok. 50m od wejścia do hali.

Wyrzucono masę łańcuchów, pieszczoch nabijanych ćwiekami itp. Ogólną wesołość strażników i oczekującego na wejście tłumu wzbudziły dwa "rekwizyty" fanów:
1. wyrwany z wagonu metra uchwyt (pierwotnie - wiszący) do trzymania się podczas jazdy - plastikowy z jakąś reklamą, całkiem oryginalna i fajna pamiątka swoją drogą :)
2. puszka sardynek :)))

Kolejne przeszukanie i kontrola biletów - przy wejściu do hali (wejście to właściwie bodaj 12 bram).
I następne przeszukanie + kontrola biletów - przy wejściu do sektora.

A teraz do rzeczy:
Koncert rozpoczął się dokładnie o czasie, tj. o 19.00 w dniu 14.10.2005. Obok sceny ustawiono dwa wielkie telebimy, na których jako intro pokazano film o 20-letniej historii zespołu. Na film składały się archiwalne zdjęcia, fragmenty teledysków i nagrań wideo starych koncertów.

Natychmiast po filmie (trwał jakieś 15-20 minut mniej więcej) na scenę wbiegli Arijcy. I się zaczęło... Wszystkim utworom towarzyszyły pokazy wideo na wspomnianych telebimach (fragmenty klipów - także tych z Kipelovem, jak np. przeplatane obrazem ze sceny i wielkim, płonącym logo zespołu. Niektóre fragmenty miały widoczne logo DivX).

SETLISTA:

 1. На службе силы зла

  Po pierwszym utworze Bierkut zapowiedział, że koncert kijowski odbywa się dokładnie w rocznicę powstania zespołu.

 2. Волонтёр
 3. Колизей
 4. Раскачаем этот мир
 5. Антихрист
 6. Крещение огнём

  Przy Крещении... nawet kilka osób w tłumie przed sceną zaczęło pogować, co jest rzadkością na koncertach za wschodnią granicą.

 7. Палач

  Tradycyjnie już Bierkut w stroju kata i z maską katowską na twarzy.

 8. Беспечный ангел

  ...ангел w świetle błękitnych reflektorów, towarzyszyły mu oczywiście zapalniczki. Bierkut grał na gitarze.
  I jeszcze ciekawostka: na ułamek sekundy wskoczył na telebimy obraz z niewłaściwego monitora - okno systemu operacyjnegoz listą plików:)

 9. Прощай, Норфолк!
 10. Зомби

  Bierkut wystąpił w czarnym płaszczu, na plecach miał znak orła - taki sam jak na koszulce podczas większości koncertów.

 11. Там высоко
 12. Ночь короче дня

  Na telebimach klip - sceny z "narad" biskupów, procesje, inkwizytorzy... W Polsce klip wywołałby zapewne protesty prawicowców. Albo urażonego kamerzysty - jak na koncercie Gorgorotha w Łęgu w Krakowie.

 13. Żarcik muzyczny

  Bardzo spodobał się publiczności, coś w rodzaju piosenki przedszkolaka...

 14. Штиль
 15. Осколок льда

  Nr 16-22 były właściwie jednym utworem złożonym z fragmentów wymienionych poniżej piosenek, dość ciekawie połączonych:

 16. Небо тебя найдёт
 17. Герой асфальта
 18. Ангельская пыль
 19. Тореро
 20. Кровь за кровь
 21. Обман
 22. Баллада о древнерусском воине

  BISY:
  Przed bisami Berkut przedstawił kolegów w podobny sposób jak na koncercie lwowskim, tj. każdego w innym języku (m.in. niemieckim, węgierskim - choć ten ostatni to raczej stylizowana wymowa...)

 23. Улица роз
 24. Воля и разум

Publiczność niestety słabo krzyczała "Arija, Arija...". Gdy zacząłem drzeć japę, kilka osób mi wtórowało, ale dość szybko rezygnowali. Tak więc na po tym utworze koncert się zakończył

Był pewien niedosyt, jako, że koncert zakończył się punktualnie o 21:00. Zatem łącznie z filmem przedstawionym na wstępie trwał dokładnie dwie godziny.

O spotkaniu z zespołem czy zdobyciu autografów nie mogło być mowy. Świetnie zorganizowani ochroniarze skutecznie to uniemozliwili. Gdy wyszedłem przed halę stanąłem na bocznym parkingu, koło busa, którym Arijcy mieli odjechać. Po chwili od strony hali zbliżył się podwójny kordon ochrony, której przedstawiciele grzecznie, acz stanowczo prosili, by kierować się do metra. W ciągu kilku minut cała publiczność znalazła się w pobliżu zejścia do znajdującej się nieopodal stacji.