Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Fragment audycji z Arturem Bierkutem w Radiu Rosja


Audycja "Ósma nuta" odbyła się w czwartek 11 sierpnia, o 18:10 czasu polskiego. Pełne nagranie audycji znajduje się na stronie radia http://www.moskva.fm/stations/FM_66.44/programs/%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%8C...

- Witajcie przyjaciele, w eterze radio-show „Ósma nuta”. Przy mikrofonie w moskiewskim studio Radia Rosja Wasz wieczorny DD Dmitrij Dobrynin. Pozdrawiam wszystkie miasta Rosji i wszystkich słuchaczy, którzy teraz nastawili odbiorniki na naszą częstotliwość. Razem z nami w studio wokalista Artur Bierkut i jego rock-historia. Witaj Artur i wielkie dzięki, za to, że znalazłeś czas i przyszedłeś do nas do studia.
- Dzień dobry drodzy przyjaciele, dziękuję wam.
- Zacznijmy od nowości, która interesuje wielu fanów rocka i metalu w naszym kraju. W czerwcu pojawiła się informacja, że odchodzisz z grupy Aria.
- No, była to także dla mnie samego nowość, dlatego ja nie mogę tego skomentować.
- A czyja to była decyzja, jeśli dla Ciebie to było nowością? Jak to przebiegało?
- Myślę, że nastąpiło z powodu muzycznych rozbieżności. Możliwe, że nasze drogi przestały się przecinać w muzycznym tego słowa znaczeniu. Na pewno ogólnie tak się złożyło, że nie można było dalej razem pracować.
- Nie podobał Ci się materiał muzyczny, który…
- Nie, nie, nie mogę tak powiedzieć, ale nawet nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ mam pracę do końca sierpnia w grupie Aria i może być, że potem będę mógł powiedzieć, co się stało i jak to nastąpiło.
- To znaczy, że są takie rzeczy, o których nie chcesz teraz rozmawiać?
- Nie to, że nie chcę, tylko po prostu nie mogę ich mówić.
- Zapisałeś w składzie z Arią dwa albumy. Przyszedłeś do grupy w 2002 roku.
- Tak dokładnie.
- Który z okresów pracy z Arią najbardziej zapadł Ci w pamięci?
- Różnie. Powiedziałbym, że pierwszy album, który nagrywaliśmy był bardzo spontaniczny, bardzo szybki i na pewno jakoś on przeleciał, nie mówię, że przemknął niezauważenie, ale był bardzo interesujący, nowy materiał, nowe utwory, wymyśliliśmy kawałki melodii, kawałki aranżacji od razu w studiu i dlatego był zawsze interesujący. Zawsze jak nowy człowiek przychodzi i to było całkiem zabawne.
A drugi album, który nazywał się „Armageddon” już był zapisywany na takim już, powiedziałbym, haju, to znaczy człowiek, który popracował w grupie, pokoncertował, dzielił ten sam los, radości i smutki, a potem razem zaczynają nagrywać album, to było super. Wydaje mi się, że pierwszy i drugim album nie było takiego podziału. Może być, że pierwszy był bardzo szybki, a drugi bardziej świadomy.
- Ale kiedy przyszedłeś do Arii, to był 2002 rok, do Ciebie podchodzono z rezerwą. Jak to przebiegało? Jak to się stało, że zostałeś wokalistą? Ktoś zaproponował im Ciebie?
- Tak, tak. Władimir Chołstinin zadzwonił do mnie i spytał co robię w tym momencie. W tamtym czasie miałem projekt, który nazywał się Bierkut. Nagrywałem swoje utwory, kilka demo-materiałów. Z demo-materiału chcieliśmy wybrać to, co nagramy na album i właśnie w tym okresie zadzwonił Władimir Chołstinin i oczywiście po starej przyjaźni zdecydowałem się dołączyć do grupy Aria.
- Bo znasz ich z innych zespołów.
- Tak, tak. Już od 1984 roku koncertowaliśmy razem, kiedy byłem wokalistą grupy Awtograf, większość koncertów odbywało się jako Awtograf-Aria.
- Teraz usłyszymy utwór, która znalazła się na albumie „Armageddon”, o którym wcześniej mówiłeś, a nazywa się „Twoj dień”. To jedyny utwór w dyskografii Arii, której autorem jesteś Ty.
- Tak, oczywiście.
- Jak powstała ta kompozycja?
- Idea tej kompozycji pojawiła się jeszcze przed podpisaniem kontraktu i wyjazdu do USA. Ona była napisana, jeśli się nie mylę 5-6 lat wcześniej, a może i więcej. Ale ona kilka razy się zmieniała…
- Czyli ona początkowo była pisana nie dla Arii.
- Nie, nie, nie. To była moja kompozycja, którą chciałem nagrać w składzie mojego projektu.