Twitter AriaWiki Profil na naszej-klasie Profil na myspace.com Profil na Facebook.com Forum fanklubu 'Chimera' Grupa na Last.fm Profil na YouTube.com Arija.pl Historia Dyskografia Galeria Koncerty Księga gości Linki

Aria Night IV

Oficjalny polski fanklub zespołu Aria „Chimera” oraz Darkness metal shop mają zaszczyt zaprosić na kolejną edycję ARIA NIGHT w Warszawie. Impreza odbędzie się 28 czerwca w Fonobarze (http://fonobar.pl). Zagrają dobrze znane warszawskim widzom zespoły Morhana, Helroth i Foreshadow oraz goście z Białej Podlaskiej – Heavy Rain.

Na scenie Fonobaru hołd Arii odda młode pokolenie polskich muzyków. Usłyszymy utwory legendy rosyjskiego heavy metalu w najróżniejszych aranżacjach – folkowych, powerowych, melodic deathowych oraz pagan metalowych. Zagrane zostaną utwory, których na dotychczasowych imprezach spod znaku ARIA NIGHT jeszcze nie było. Zabrzmią też kawałki, których sama Aria dawno nie miała w repertuarze koncertowym.

Tradycyjnie będą też konkursy z arijskimi nagrodami, a po koncertach rockoteka do białego rana. Będzie piwo, doskonała muzyka i jeszcze lepsze towarzystwo. Wjazd 15 zł. Zapraszamy i widzimy się 28 czerwca o 18.00!

Strona wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/381272615325906/?ref=3

Morhana - The Traveller

Morhana jest zespołem wykonującym folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata - odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Wokale - z jednej strony męski - mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy - wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
http://www.myspace.com/morhana

Helroth - Wataha

Zespół powstał w grudniu 2012 roku z inicjatywy trzech znajomych z poprzedniego zespołu - Marthy, Zapora i Ernesta. Ich podobny pogląd na graną przez siebie muzykę spowodował, że w muzyce Helrotha istnieje zdecydowanie pogański klimat, mocny męski wokal, ludowe zaśpiewy, melodyczne partie fletu i skrzypiec jak i również rozbudowane harmonicznie gitary oraz ciężko osadzona sekcja rytmiczna. Trudno zdefiniować muzykę graną przez zespół. Jest to swoiste połączenie etnicznych, wręcz szamańskich brzmień z wpadającymi w ucho folkowymi melodiami oraz gitarami mającymi swe podłoże w death a często i black metalu.
http://helroth.pl

Foreshadow - Zombie Heart

Zespół Foreshadow powstał na przełomie 2006 i 2007 roku w fantastycznych okolicznościach. Od tej pory bezczelnie koncertuje zyskując sobie uznanie nowych słuchaczy prezentując z uporem, ale i niekrytą radością własny gatunek muzyki – North Coast. Dwa wydawnictwa – demo z 2010 roku oraz debiutancka EP ‘Greatest Hits vol. II’ pozwalaja nabrać wyobrażenia o prezentowanym stylu muzycznym, jednak ulega on ciągłej ewolucji, gdyż Foreshadow ma czelność eksperymentować z wieloma gatunkami muzycznymi.
http://www.foreshadowofficial.com/

Heavy Rain - http://www.myspace.com/heavyrain.metalband/music

Plakat w wysokiej rozdzielczości jest dostępny pod adresem http://static.arija.pl/plakaty/an4/plakat.jpg